opravy fasád

LSG profesionální ochranný nátěr proti plísním

 

Naše firma  VÝŠKOVÉ PRÁCE, MYTÍ OKEN BRNO provádí čištění fasád od plísní, mechů, sporů ze zateplených domů, a to velmi progresivní technologií LSG. Nátěr proti plísním se nejčastěji využívá ve vlhkých nemovitostech, které jsou nedostatečně nebo nepravidelně vytápěny.

Dále mají svoje opodstatnění v potravinářských provozech a místnostech a je určený i do zdravotnických provozoven. Rovněž je vhodný v prostorách, v nichž se skladuje prádlo či jiné textilie. Plíseň se může objevovat i na konstrukcích nebo oknech. 

Nátěr proti plísním LSG – princip fungování

 

Po zaschnutí má povrch tvořený  LSG (nátěr proti plísním) iontový náboj, který při přiblížení buňky mikroorganismu začne vytvářet s důležitými ionty v buněčné stěně mikroorganismu iontové můstky. Touto interakcí dochází k oslabení pevnosti buněčné stěny mikroorganismu na úroveň, kdy už není schopná udržet nitrobuněčný tlak.

V tento okamžik dochází k protržení buněčné stěny. Díky tomu LSG  nátěr proti plísním trvale chrání sebe a tím i ošetřený povrch proti napadení mikroorganismy. Podobně jako propíchnutí balónku naplněného vodou špendlíkem.

U buněk vyšších organismů k tomuto jevu nedochází a zůstávají tak při kontaktu nepoškozeny. Působení zároveň není reaktivní, takže nedochází ke snížení aktivity v exponovaných místech.

Životnost LSG (nátěr proti plísním) se pohybuje s maximální účinností dle klimatické námahy 4-6 let a pak v následujících letech (max. 10 let po nanesení LSG) budou zdi chráněny proti plísním v omezené míře. Garantovaná záruka je 2 roky.

 

Nátěr proti plísním LSG – podrobný popis

 

Povrch, který bude ošetří náteř proti plísním LSG, nejprve zbavíme plísní a mechanicky očistíme. Očištěný povrch můžeme opravit běžnou fasádní barvou barvou, pokud byla plísní nebo jejím odstraňováním poškozena.

Před tím ako aplikujeme náteř proti plísním LSG necháme očištěný povrch důkladně zaschnout. Náteř proti plísním LSG se musí nanášet výhradně na vyzrálý a suchý povrch. Když aplikujeme náteř proti plísním LSG a po jeho zaschnutí, je možné jej omývat běžnou vodou i čisticími prostředky, aniž by to mělo vliv na antimikrobiální funkci nátěru.

Náteř proti plísním LSG má univerzální aplikovatelnost na omítky, barvy, dřevo, dřevoštěpkové a dřevotřískové desky, umakart, betony, keramické obklady a další materiály. Je vhodný pro užití ve vnitřních i vnějších prostorách. 

 VÝŠKOVÉ PRÁCE, MYTÍ OKEN BRNO nabízí další služby:

 

Specializujeme se na tepováaní a strojové čištění koberců, ruční čištění čalouněného nábytku, provádíme také čištění, leštění, mytí oken Brno, dále na okna nanášíme nanoimpregnaci tzv. nešpinavou úpravou, která je obzvlášť vhodná pro okna se špatnou dostupností, čistíme a myjeme okna a skleněné výplně ve výškách.

Po dohodě provádíme čištění žaluzií, rolet, lamel a markýz. Provádíme denní a pravidelný úklid domácností, kanceláří, rezidencí či firem, úklid po stavebních činnostech, strojové čištění a voskování podlah. Odstraňujeme nedovolené polepy z prosklených ploch, provádíme odstranění graffiti, aplikujeme antigraffiti nátěry, natíráme a čistíme fasády, děláme  opravy fasád.

Zaměřujeme se také na pískování, což je abrazivní metoda čištění, která se úspěšně používá pro čištění fasád, cihelných zdí, pomníků, obkladů, dlažeb, schodů od nátěru, zašlé špíny, mechu, řas, graffitů, odstraňování nátěrů a koroze ze železných a ocelových konstrukcí, olejových skvrn apod.

Naše služby realizujeme po celé České Republice, Slovensku, Rakousku a Německu. Pokud Vás zajímají další naše činnosti či potřebujete se poradit, prohlédněte si naše internetové stránky nebo nás přímo kontaktujte. 

Start typing and press Enter to search