voskování podlah Brno

Kvalitní ošetření a voskování podlah

 

Pokud chcete povrch a strukturu Vaší podlahy zachovat co nejdéle čisté a nepoškozené, doporučujeme Vám zvážit ošetření a voskování podlah ochranným nátěrem, který Vám práci značně ulehčí i při její údržbě. Fluatace podlah nebo také voskování podlah provádíme pro všechny typy podlahových krytin (parkety, PVC, marmoleum, beton, mramor…) vždy vhodným přípravkem.

Vosk nebo fluatační nátěr lze v závislosti na typu povrchu dodat i v různých úpravách např. mat, lesk, vysoký, lesk. Odbornému ošetření podlah a voskování podlah byste měli věnovat pozornost zejména pokud jsou podlahy denně vystavovány vysoké zátěži, v těchto případech je nejrozumnější ochrannnou vrstvu obnovovat v pravidelních servisních cyklech. 

STROJOVÉ ČIŠTĚNÍ PODLAH

 

Strojové čištění podlah je jednou z řady nabízených služeb naší mezinárodní úklidové firmy VÝŠKOVÉ PRÁCE, MYTÍ OKEN BRNO, které můžeme vykonat při voskování podlah.  Naši zaměstnanci používají pro hloubkové strojové čištění podlah kotoučový stroj, na který můžeme použít nástavec tzv. držák padů nebo slonový kartáč.

Kotoučový stroj je jediným možným řešením, jak detailně a generálně vyčistíme jakýkoliv druh podlahy. Váha samotného kotoučového stroje je 40 kg na přibližný průměr kotouče cca 40 cm. Na jeho hlavu je možné ještě přidat závaží cca 10-15 kg. Neexistuje účinnější drhnoucí stroj, než je tento námi používaný jednokotoučový stroj.

V první řadě podlahu vydrhneme a vykartáčujeme roztokem vody s vysoce účinnou chemií. Zkoušíme několik druhů výkonné čistící chemie. Postupujeme vždy od té nejslabší a pokračujeme přes silnější verze. Je potřebné vybrat co možno tu nejslabší chemii, která by splnila požadovanou reakci svou účinnou složkou.
Poté tento roztok s navázanými nečistotami odsajeme hubicí s gumovými lamelami, ta je napojena na výkonný vysavač, který má cca 2400 W. Vysavačem jsou veškeré špíny a nečistoty perfektně odsáty. Jakmile je z povrchu podlahy veškerá špína odstraněna, podlahu ještě jednou namočíme čistou vodou, abychom ji neutralizovali od zbylého chemického roztoku.

Naše firma při strojovém čištění podlah doporučuje také zakonzervování podlahy tzv. fluatace nebo voskování podlahy prostřednictvím průmyslového polymeru (vosku). Když se podlaha nechá ošetřit voskem, mnohem lépe se nadále udržuje, její životnost se prodlouží a zabrání se hlubšímu znečištění. Na podlahu dáváme převážně vosk, který je v pololesku nebo matu.

Hloubkové, generální, strojové čištění podlah provádíme na všech typech podlah: betonové podlahy, drátkobetonové podlahy, podlahy s epoxidovou stěrkou, zámkovou dlažbu, lité podlahy, dlažby – keramické podlahy, PVC, marmolea, plovoucí podlahy, dřevěné podlahy, průmyslové podlahy, mastné a extrémně znečištěné podlahy, vyčištění podlahy po stavbě, podlahy po malířích, silně znečištěné po stavební činnosti a rekonstrukcích, podlahy chemicky znečištěné, podlahy průmyslově znečištěné, podlahy znečištěné od gumových čmouh a gumových koleček, podlahy znečištěné od spárovací hmoty, cementu a barev,..

 

VÝŠKOVÉ PRÁCE, MYTÍ OKEN BRNO nabízí další služby:

 

Naše společnost svým zákazníkům nabízí i řadu jiných služeb jako je denní a pravidelný úklid domácností, kanceláří, rezidencí či firem, úklid po stavebních činnostech. Provádíme také čištění, leštění a mytí oken Brno, dále na okna nanášíme nanoimpregnaci tvz. nešpinavou úpravou, která je obzvlášt vhodná pro okna se špatnou dostupností.

Po dohodě provádíme čištění žaluzií, rolet, lamel a markýz. Zaměřujeme se také na pískování, což je abrazivní metoda čištění, která se úspěšně používá pro čištění fasád, cihelných zdí, pomníků, obkladů, dlažeb, schodů od nátěru, zašlé špíny, mechu, řas, graffitů, odstraňování nátěrů a koroze ze železných a ocelových konstrukcí, olejových skvrn apod. Pro tyto všechny případy je nejvhodnější způsob, použít speciální pískovačku W 1-40 a obraziva tj. jemný písek, granit, slupky z vlašských ořechů.

Kdy dopadem abraziva na povrch dochází k odstranění usazených nečistot, omítek či starých nátěrů či graffiti. Metodu pískování lze použít i pro čištění fasád historických budov či památek, která je schválená českým památkovým ústavem. Provádíme odstranění graffiti a nanášíme ochranu u graffity, odstraňujeme nedovolené polepy z prosklených ploch. Specializujeme se i na čištění fasád od plísní, mechů, sporů ze zateplených domů, a to velmi progresivní technologií LSG, tvz. nátěrem LSG dosáhneme toho, že zamezíme tvořící se vlhkosti, která způsobuje růst a tvorbu zelených sanitrů a zamezíme a odstraníme stávající mikrobiální napadení.

Tato funkce je založena na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. Naše služby nabízíme po celé České Republice, Slovensku, Rakousku a Německu. Pokud Vás zajímají další naše činnosti či potřebujete se poradit, prohlédněte si naše internetové stránky nebo nás přímo kontaktujte. 

Start typing and press Enter to search