Koberec jako malířské plátno? Děti při kreslení nedělají rozdíly

 In Strojní čištění koberců

Čistírna koberců Brno - profesionální čištění syntetických kobercůNa tu zakázku si velmi dobře vzpomínám, neboť místo, kde jsme tehdy pracovali nebyla žádná domácnost ani firma, ale mateřská školka, do které chodily i naše děti. Paní ředitelka je vskutku anděl, který dokáže dětem číst z očí, takže školka má výtečné jméno široko – daleko. Mnoho rodičů proto nelituje delšího cestování, aby své děti mohli umístit právě sem. Ze své vlastní zkušenosti vím, že právě v této školce se všichni dětem věnují s trvalým zájmem a láskou, což na dětech jasně spatří i absolutní ignorant.

Atmosféra je zde celoročně vynikající a rodiče by pro hladký chod „své školky“ udělali první a poslední. Svým způsobem mně vlastně nepřekvapilo, když nám do firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., zavolal můj dobrý kamarád – jehož syn právě do této školky chodí, a tímto směrem se proto telefonát ubíral. Požádal mne, zda může do školky objednat naši společnost, aby dětem vyčistila koberec ve velké denní místnosti. Velmi rychle jsem během hovoru pochopil, v čem spočívá podstata jeho přání.Strojní Čistění Kobercu - Strojové Čištění Kobercu Brno

Nedávno naše děti zažily…

Nedávno naše děti zažily velkou a zcela originální zábavu. Vždyť to víš, ty ženy ve školce by se pro děti doslova rozdaly, hovořil kamarád. Ředitelka jim do poloviny místnosti rozložila nějaké staré nevyužité plátno a dala jim naprostou tvůrčí svobodu – mohou si na té velké bílé ploše malovat a kreslit všechno to, co mají na světě nejraději.

čištění koberců, sedaček brnoAle děti pozor, každý si bude malovat na svém vybraném místečku. Pokusíme se nečmárat, ale kreslit, ano? Společně určitě vytvoříme mnoho krásných a veselých obrázků, které na našem malířském plátně vytvoří jeden velikánský obraz – pro celou naší školku.

Dětem poté rozdaly hrstě fixů, pastelek, tužek, lihových značkovačů – prostě všechno, čím se dá kreslit, malovat, skicovat nebo barvit. Co ti mám povídat, popisoval kamarád celou situaci, všechny děti byly v „Jiříkově vidění“ a nejvíce využívaná místnost ve školce připomínala nejen jeden velikánský ateliér, ale po dobu malování i nezvykle ztichla… Situace byla totiž pro umělecký projev dětí naprosto výjimečná a vzrušující!

Dětská úžasná tvořivost trvala…

Dětská úžasná tvořivost trvala určitě hodinu, možná hodinu a půl – až přišel čas, kdy bylo třeba skončit. Děti pokryly plátno obrázky snad od doby počátku vzniku světa, takže záměr se paní ředitelce určitě podařil. Celkový pohled na plátno v člověku vyvolával nečekané pocity a působil skutečně originálně. Ředitelka s kolegyní plátno zrolovaly a měly radost, že neobvyklá myšlenka děti zaujala a obrovský obraz se všem velmi líbil.čištění sedaček a koberců brno campus

Náladu jim ovšem náhle pokazila nečekaná komplikace, neboť paní ředitelka u tvořivých dětí podcenila jejich elán a hravost. Děti během své svobodné umělecké činnosti pochopitelně pozapoměly, že velké plátno zakrývá pouze část koberce, takže se jejich skvělé nápady v podobě různých figurek, rozesmátých sluníček a třeba i modrých stromečků dobře vyjímaly také na koberci, a to v takovém množství a barevnosti, že to prostě nešlo ignorovat.

Asi si dovedeš představit, co to ve školce způsobilo za poprask, pokračoval dlouholetý kamarád. Ředitelka s kolegyněmi se rozhodly, že zůstanou ve školce o nějakou tu hodinku déle a pokusí se ten nešťastný koberec vyčistit – aby ráno až příjdou děti – vypadal zase k světu. Klasické, takové to domácí tepování, ale na kobercové ploše nadělalo snad ještě větší paseku…

Pigment z pastelek, fixů a lihových značkovačů…

čištění koberců brno recenzePigment z pastelek, fixů a lihových značkovačů dokonale zafungoval, a na několika místech se vpil do koberce. Na vlastní oči jsem ty fleky viděl a skutečně vypadají dost podivně, popisoval celou situaci můj kamarád. A to jsem „typickej mužskej,“ který pořádek nijak zvlášť neřeší – jak to asi potom působí na pořádkumilovnou ženu, že?

Mimochodem, již jsem mluvil i s ředitelkou. Údajně chce na svůj účet objednat úklidovou firmu, aby dala koberec do pořádku, což se mi zdá jako holý nesmysl. S rodiči jsme se již společně dohodli, že se všichni složíme a dětem vyčištění koberce darujeme. Dokážeš to, prosím tě zorganizovat, vždyť přece pracuješ pro úklidovou společnost A SERVIS LIPKA, že?

Samozřejmě, že jsem velmi rád souhlasil a hned po obědě jsem do školky zašel osobně. Paní ředitelka si mne dobře pamatovala, takže nebyl vůbec žádný problém navázat smysluplný, byť zpočátku nikoliv jednoduchý rozhovor. Po několika větách se však naše pozice a motivace vyjasnily, takže jsme mohli začít řešit kobercový problém konkrétně a cíleně.

Ta hodná a milá duše v bílém plášti…

Ta hodná a milá duše v bílém plášti, plánovala zavolat nějakou tepovací firmu, neboť – dle jejích vlastních slov – jsou cenově přístupní a je z čeho vybírat. Dokonce již měla cenovou kalkulaci od firmy, která se věnuje extrakčnímu čištění. Je pochopitelné, že mi to nedalo a jako profesionál, který dlouhá léta pracuje u úklidové firmy, jsem rozhodně nemínil nechat bez povšimnutí takto připravený scénář.čištění koberců brno cena

Citlivě jsem paní ředitelce naznačil, že se v tomto oboru pohybuji už dost dlouho, a rád ji proto vysvětlím, jakým způsobem vlastně fungují různé metody či technologie čištění koberců. Konečný verdikt nakonec vyřkne sama, ale to bude již s dostatkem informací a také s finančním darem od rodičů, neboť peníze na čištění koberce jsou již vybrány, dohodnuto?

Zřejmě asi mám od přírody cenný dar obchodníka a psychologa zároveň, neboť mi s úsměvem a velkoryse paní ředitelka udělila souhlas, a já tak mohl začít s vysvětlováním rozdílů dvou metod čištění – mezi extrakčním systémem a technologií, kterou používá naše společnost čištění koberců Brno – tedy systémem hloubkového strojového čištění.

Jako správný gentlemann…

čištění koberců brno-líšeňJako správný gentlemann jsem dal přednost konkurenci, a začal hovořit o extrakčním čištění, které všeobecně známe pod pojmem tepování. Je nutno přiznat, že tato metoda má své nesporné výhody – ceny jsou většinou přijatelné, výběr firem široký, a při rozumném nastavení požadavků a nároků – to v jistém slova smyslu – může pro klienta představovat přijatelnou alternativu.

V čem tedy spočívá podstata této metody? Za pomoci tepovače – který se odborně nazývá extraktor, vpraví jeho obsluha do koberce roztok teplé vody a vybrané čistící chemie. Vznikne hustá pěna, která svým přímým kontaktem s nečistotami docílí, že se postupně začnou z koberce uvolňovat na povrch. Po uplynutí potřebného času, může obsluha vzápětí začít čištěnou kobercovou plochu odsávat.

Ve většině případů využívají úklidové firmy opět služeb tepovače, který se pouze přepne do režimu odsávání. Obsluha tímto způsobem postupně zbaví celý koberec přebytečné pěny, přičemž tato pěna působí jako netradiční a specifický nosič, ve kterém se chemickou cestou soustředí uvolněná špína a nečistoty z koberce.

Po této fázi je již koberec čistý…

Po této fázi je již koberec čistý, a zůstává již pouze vyčkat do té doby, pokud se sám pořádně nevysuší, aby se mohl normálně používat a zatěžovat. Vlastní sušení koberce se přitom považuje za neoddělitelnou součást celé metody, z tohoto důvodu je třeba obrnit se trpělivostí, neboť dle konkrétních podmínek v místnosti je třeba tří až devíti hodin na jeho přirozené vyschnutí.

To zní celkem povzbudivě a zajímavě, konstatovala usměvavá paní ředitelka – má tepování také nějaké negativní vlastnosti? Když už mám tu možnost mluvit s odborníkem, je třeba toho využít, a nechat se plně informovat přímo od zdroje, nemám pravdu? Ředitelka byla vždy veselá a upřímná paní, takže jsem se ještě vrátil k extrakčnímu čištění a k jeho možným rizikům, které by měl ovšem každý zákazník vědět dříve, než-li se rozhodne souhlasit.čištění matrací brno

Víte, pokračoval jsem – voda a vlhkost jsou nepostradatelnou součástí čištění, ale pokud je vody příliš, jsou s ní pouze problémy. Při extrakčním čištění koberec do sebe nasaje množství vlhkosti a vody, která se však nedá z koberce odstranit jiným způsobem, než-li trpělivým čekáním – pokud se voda z koberce přirozeným způsobem sama nevysuší. Takový proces zákonitě přináší svá úskalí.

Chemickou pěnou uvolněná špína…

Chemickou pěnou uvolněná špína se tepováním zcela neodstraní, proto se často stává, že suchý koberec pokryjí druhotné skvrny a fleky. Jedná se o nečistoty vyplavené na povrch koberce, které však zastaralá a málo výkonná technologie extrakce nedokáže zcela odstranit. Zklamaný klient po uplynutí několika hodin – kdy se nečekaně objevují – je určitě nevítá s otevřenou náručí. Navíc konečné sušení koberce vyžaduje absolutní klid, kdy se rozhodně nedoporučuje po koberci chodit, či jej jakkoliv zatěžovat. Kamenem úrazu se tak stává skutečnost, že se skvrny začínají objevovat až v době, kdy je úklidová firma dávno pryč, a následující vleklé reklamace končí s velmi nejistým závěrem, což rozhodně nepřispívá ke spokojenosti zákazníků.

čištění koberců brno královo poleAle, tak to jsem netušila, a zcela to pro mne mění situaci, doplnila zklamaně ředitelka školky. Řekněte mi proto, prosím, podrobnosti o metodě, který používá vaše společnost, pokud se nemýlím jedná se o společnost A SERVIS LIPKA, že? Není pro mne nic jednoduššího, a velmi rád vám naši technologii vysvětlím, navázal jsem na její otázku. Naše úklidová společnost působí na trhu služeb již dlouhá léta, a za tu dobu jsme získali velmi dobré jméno.

Kromě kvalitního a oceňovaného způsobu…

Kromě kvalitního a oceňovaného způsobu čištění koberců, poskytujeme svým zákazníkům i další široký rejstřík úklidových služeb, ale o tom zase jindy – například po velkém malování mateřské školky, ano? Naše firma A SERVIS LIPKA tedy nabízí technologii čištění koberců pod známým označením – hloubkové strojové čištění.

Podstata této metody se opírá o trvalé, a do detailu propracované tři opěrné body. V první řadě se jedná o výkonnou techniku, která pro nás znamená – dá se to tak odpovědně říci – něco jako hartware našeho systému. Špičková a unikátní čistící chemie od značkové firmy Bosch RTS se dá zase nazvat jako klíčový software. Přičemž tyto dva opěrné body plnohodnotným a zásadním způsobem doplňuje precizní obsluha. Kterou tvoří zkušení a odborně dokonale vyškolení kmenoví pracovníci společnosti A SERVIS LIPKA.

Tyto tři pilíře jsou mezi sebou navzájem nepostradatelně propojeny a citlivě vyladěny, takže dokáží zvládnout jakýkoliv úkol, který je s čištěním koberců spjat. Jakým způsobem to funguje? Koberec začneme čistit tak, že do jeho nitra – až do samé struktury materiálu – aplikujeme jedinečný chemický přípravek firmy Bosch RTS. Tento vysoce účinný roztok disponuje unikátními vlastnostmi. Zásadním způsobem této kosmetice pomáhá extrémně výkonný kotoučový stroj s rotačními kartáči.čištění sedaček brno

Čistící kosmetika firmy Bosch RTS…

Na koho se obrátit s vyčištěním koberců v domácnostiČistící kosmetika firmy Bosch RTS dokáže ve struktuře koberce doslova zázraky. Nejen, že spolehlivě a rychle uvolňuje všechny nečistoty a úpornou, lety zašlapanou špínu. Ale rovněž zvládne pečlivou až nekompromisní likvidaci zdraví ohrožujících alergenů, všech roztočů a nepříjemných mikroorganizmů. Kteří neodmyslitelně patří ke každému koberci.

Naše úklidová společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., hloubkové strojové čištění koberců a dezinfekce Brno tak koberce nejen dokonale čistí, ale zároveň je pro své klienty perfektně vydezinfikuje, což rozhodně na úklidovém trhu nenabízí každý. Mluvit o tom, že toto výjimečné pozitivum ocení – řekněme – rodiny s dětmi nebo mateřské školky či zdravotnická zařízení. By působilo značně domýšlivě – doplnil jsem sebevědomě – ale skutečně je to tak! Paní ředitelka, ale pochopila moje slova velice přesně.

Jakmile jsme se tedy velmi účinně a dlouhodobě vypořádali s veškerou nečistotou, roztočemi a vší tou mikrohavětí, přichází ke slovu druhý důležitý krok našeho způsobu čištění. Kterým je vysávání. Společnost A SERVIS LIPKA používá velmi výkonné vysavače, které se prezentují trojicí motorů, což je jasným signálem, že síla a účinky našeho vysávání jsou spíše na úrovni nevšedního přírodního úkazu.

Tento, těžko uvěřitelný sací výkon…

Tento, těžko uvěřitelný sací výkon tak prezentuje záruku, že společně se zbytkovou pěnou odstraníme z povrchu koberce všechnu špínu, roztoče, rizikové alergeny a mikroorganizmy. Kobercovou tkaninu zároveň zbavíme přebytečné vlhkosti, takže zákazník již nemusí čekat dokud mu koberec vyschne. Proto, po skončení naší práce může klient začít bez obav a prakticky ihned koberec užívat, bez jakýchkoliv obav a limitů.

Tedy, to se poslouchá mnohem lépe, než hodnocení, které jste konkretizoval u extrakční metody, potvrdila paní ředitelka. Můžete mi tedy ještě říct, jak to vypadá u vaší metody s cenou? Samozřejmě, pokračoval jsem dále, určitě nepříliš velký rozdíl zde nalezneme, ale již zmíněné výhody a markantní rozdíly v kvalitě, které nabízí úklidová společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., hloubkové strojové čištění koberců a dezinfekce Brno určitě a zcela nepochybně stojí za nepatrně vyšší investici, která má i mnohem dlouhodobější účinek.

Čištění koberců - Nejnovější technologie v ČRAbych byl ve svém konstatování ještě přesnější – konečný vzhled koberců, čištěných těmito dvěma rozdílnými způsoby se jednoduše nedá porovnávat. Důkazem mých slov jsou každodenní reakce mnoha zákazníků, nejrůznější recenze a pozitivní reakce spokojených klientů a ty vypovídají velmi jednoznačně.

Po těchto slovech se paní ředitelka…

Po těchto slovech se paní ředitelka zamyšleně ještě jednou prošla po koberci, který děti ve svém nadšení a tvořivém úsilí zkrášlily více, než-li bylo původně v plánu, a energicky přikývla. Dořešili jsme společně formality i finanční detaily spojené se sbírkou od rodičů, a za dva dny jsme již s kolegou stáli v místnosti s kobercem, poznamenaným dětskou originalitou a upřímně vyjádřenou malířskou tvorbou.

Termín byl pochopitelně domluven na sobotu, neboť během týdne to nepřipadalo v úvahu. Víkendové služby jsou pro nás ve firmě A SERVIS LIPKA naprosto běžné, dokonce mají i své zvláštní kouzlo, neboť se v tyto dny pracuje o něco méně hekticky a lidé jsou klidnější a méně vystresovaní.Kdo nám vyčistí koberce

Po nezbytné přípravě jsme zapnuli kotoučový stroj a naše činnost nabrala na obrátkách a dostala se do svého obvyklého rytmu. Ani jsme neměli čas postřehnout, že se paní ředitelka občas zvědavě jukla do místnosti. Vše se dařilo jak „po másle,“ takže jsme měli zhruba za hodinu veškerou práci hotovou. Reakce naší milé klientky byla zcela spontánní a její výraz připomínal udivené a upřímné dětské oči.

S neskrývanou radostí nám sdělila…

Čím vyčistit špinavý koberecS neskrývanou radostí nám sdělila, že se koberec vrátil v čase, a vypadá nyní přesně tak, jak jej sem – když byl nový – společně s manželem před více jak pěti lety pokládala. Nádherně čistý, hebký, vonící a svěží, s dokonale probuzenými vzory a barvou. Navíc mne velmi těší, že je do hloubky vydezinfikovaný, takže si děti na něm mohou hrát, bavit a dovádět zcela bez obav. Pánové, skvělé, skutečně skvělé – opakovala s vděkem a upřímnou spokojeností.

Asi je opravdu zbytečné mluvit o tom, že podobné zakázky nás dokáží spolehlivě „nabudit“ na mnoho týdnů dopředu. Právě z těchto důvodů mám svoji práci ve firmě A SERVIS LIPKA stále velmi rád. Nejedná se totiž pouze o koberce, ale především o lidi, o jejich radost a spokojenost, která na nás dokáže  spolehlivě, a přitom již s milou pravidelností přecházet po skončení naší práce.

Recent Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search