Párty se vydařila, i když to nečekaně odnesla okna…

 In mytí oken

Již nějaký čas pracuji v úklidové společnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o., mytí a čištění oken Brno a denně nám volají nejen naši věrní, ale i noví klienti. Jeden z telefonátů, zhruba před měsícem ze začátku nevypadal nikterak pozoruhodně. Zavolala nám sice nová zákaznice a hned na začátku se zmínila o bytové párty. Téměř okamžitě jsme začali tušit, že se bude jednat o znečištěný koberec, sedačku – případně o obojí.

 

Kupodivu se,…

 ale v tomto případě jednalo o okna. Překvapili nás ovšem úsměvné detaily a okolnosti spojené s touto objednávkou. Z mladé slečny – již na první poslech – doslova vyzařovalo, že hovoří, hovoří a hovoří nesmírně ráda. Zřejmě se také v tomto okamžiku potřebovala i trochu svěřit, takže se bez ostychu dala s námi do řeči.

mytí oken cena za m2Žije v novém,…

Žije v novém, dvoupokojovém bytě a svoji osobní svobodu splácí – dnešní klasika – v podobě náročné, a na dlouhou dobu rozvržené hypotéky. Vždyť nakonec, dle svých slov, podobným způsobem tak činí drtivá většina lidí z jejího okolí – zejména její vrstevníci. Prostě, stále stejný obraz – měsíc co měsíc, stále dokola. Sice to nelze označit slůvkem sláva, ale jako řešení pro budoucnost to funguje. Podobně jsou na tom všichni, kteří ještě studují a také poctivě platí internáty, podnájmy a jiná podobná ubytování. Vůbec nepřeháním, pokud řeknu, že jsou všichni na jedné lodi. Jak slečna podotkla – mladí to v dnešní době nemají vůbec lehké. A samotná společnost jim občas ještě ráda podsouvá, dokonce se tváří i přesvědčivě – že vlastně mladým, ještě nikdy tak dobře nebylo.

Dle jejích slov,…

Dle jejích slov, mívá mnohdy pocit, že se měsíce a poslední léta podobají jako vejce vejci. Každého dne pouze práce, povinnosti a náročný časový rozvrh. Poté příjde výplata, cena mytí okenkterou banka během několika dnů stáhne na hypotéku a koloběh může pokračovat nanovo. Silně jí to připomíná perpetum mobile, a to přesto, že fyzika jeho existenci vnímá pouze jako teoretickou a neuskutečnitelnou hypotézu. Ale přesto nechce být žádným způsobem přehnaně pesimistická, neboť to jí bylo vždy cizí. Srdečně se proto zasmála a dodala, že přece jsou také světlé a radostné dny. A pokud si dobře pamatuje, tak jsou krásné skoro všechny a opět nás potěšila svým uvolněným smíchem. Jednoduše, pohled mládí na svět člověka nezklame, byť musíme denně létat v šedi a bez kompasu.

Navíc je…

Navíc je velmi ráda, že ještě na vysoké škole se kolem ní dala dohromady skvělá parta, což jí velice pomáhá. Kromě báječných společných víkendů, mají její členové v oblibě prakticky všechny myslitelné aktivity. Hlavně takové, kde se dá dobře pobavit, zasmát a pořádně odreagovat. Naštěstí v dnešní době, takový výběr vlastně nezná hranic.

ceník mytí okenČasto proto, jako parta společně cestují a chodí i na značně náročné pěší túry do přírody. Následně proto s chutí „vymetají“ okolní hospůdky nebo bary, a přicházející noc v pohodě prospí jen tak pod stanem. Za několik týdnů se potom setkají při úklidu lesa, mýtiny či potoka, kde téměř skvělí a rozumní lidé udělali méně skvělé smetiště… Realita si nás prostě najde všude, poznamenala zamyšleně slečna.

Proto se…

Proto se ani nelze divit, že se čas od času domluvíme, že znečištěného lesa, pasek, dlouhých výšlapů a hospůdek bylo dost. A sejdeme se u někoho doma a uděláme si domácí párty. Chápete, je to taková zdravá a vítaná změna prostředí a vzduchu. Řeknu vám, jedná se o osvobozující pocit, když se v pátek večer po celotýdenním pracovním shonu – společně setkáme a můžeme všechno hodit za hlavu! Pro mne to je doslova vítaný balzám na nervovou soustavu. Před několika dny jsme se s partou konečně dohodli, že nejbližší víkend se sejdeme u mne.výškové práce Dvojnásobně mě to potěšilo, pokračovala mladá žena. Neboť se mělo jednat o dlouho očekávanou premiéru, protože v novém bytě bydlím už čtvrt roku. Navrhovala jsem sice všem již od začátku, že chci premiérové bydlení pokřtít co nejdříve. Ale stále se nedařilo sehnat všechny lidi dohromady.

Nakonec…

Nakonec to tedy vše klaplo, kamarádky mi pomohly něco připravit v kuchyni, kamarádi přinesli lahvinky dobrého pití. A páteční večer nabral ten správný směr k zábavě, relaxu a pohodě. Bavili jsme se všichni výborně až do okamžiku, kdy začal přítel alkohol spolehlivě torpédovat naše jazyky, rozum a radost z milé přítomnosti všech účastníků – přiznám se, že tyto chvíle příliš v oblibě nemám. S vydatnou pomocí hladiny alkoholu výškové mytí okenv krvi, kluci vymysleli dost podivnou, či přesněji řečeno značně „praštěnou“ zábavu – budeme kreslit naše vlastní karikatury, a ten, kdo tuto soutěž vyhraje, dostane cenu hlavního organizátora – poslední láhev šampaňského. Víte, vlastně ani nebyl čas něco namítat, dodala rozčarovaně hlasem bez nálady.

Proto…

Proto raději pokračovala v popisování následných událostí. Jeden z bujarých strůjců této zábavy se na chvilku „uklidil“ do koupelny, aby vzápětí na koberec rozložil několik mých rtěnek, kosmetických tužek, lak na nehty a černé tužky na oči. Jednoduše, posbíral v koupelně všechno, co mu přišlo pod ruku, a v jeho představách to byl potenciál malířského náčiní.

Druhý z kluků zase před dychtivě očekávající partou prohlásil, že plátnem se stává – moje široké okno a balkonové dveře v obývacím pokoji! Nastala situace, která již nešla žádným způsobem zastavit… Nadšení a alkohol dokonaly započaté dílo zkázy. „Vyblbli“ jsme se tam všichni bez rozdílu. Právě alkoholové opojení a představa toho, že kdokoliv z účastníků může získat poslední vychlazenou láhev – byla zarputilou zárukou úsilí každého z nás, získat tuto cennou trofej pro sebe.jak vyleštit okna

Vůbec…

Vůbec si ale nepamatuji, kdo tuto „umělecky ztvárněnou“ akci vyhrál, a zda-li ji vůbec někdo vyhrál. A už vůbec nemám tušení, kdy jsme naši mega párty odpískali – jediné, co mi zůstalo trčet v hlavě – bylo následující kalné a v ústech vysušené ráno, ale hlavně nevěřící pohled na okna, která byla příšerně začmáraná a zapatlaná mojí vlastní kosmetikou. Okenní skla vypadala tak děsivě, že se mi chtělo brečet…  No, tak to je teda gól, vypadlo ze mne bez kousku slušnosti. Je, přisvědčila bez známek elánu mladá žena. Nejde mi to vůbec odstranit – všechno je jakési mastné, drží se to okna jako klíště, a když se mi podaří kousek umýt, zůstane tam snad ještě větší flek. Hrůza, děs a běs pro všechen alkohol tohoto světa, zoufala si slečna. Dobře, skočil jsem ji do řeči. Nebojte se, víme, co je třeba – vyhovuje vám sobota okolo desáté hodiny?

Nebudu…

jak vyleštit okna bez šmouhNebudu již dále popisovat zbytek telefonátu – stačí dodat, že v sobotu dopoledne jsme již s kolegou obdivovali opileckou lidovou tvořivost, přičemž nám bylo slečny skutečně a upřímně líto. Nic se neděje a nebojte se, uklidňoval jsem aktuální situaci. Hned se do toho pustíme a všechno bude zase v naprostém pořádku. Věřte mi, to říkám  za sebe i za naši úklidovou společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., mytí a čištění oken Brno. Mladá žena se „vytratila“ do druhého pokoje, takže od této chvíle jsme s kolegou věděli, že je to na nás. Při zpětném pohledu musím uznat, že se mladí „vyblbli“ dokonale. Okna byla dost hustě počmáraná všelijak a vším možným, zejména však odolnou dámskou kosmetikou, která se dokáže držet jak veš košile – a navíc, na hladkém povrchu se jí obzvlášť daří…

Nejhorší…

Nejhorší ze všeho byl ovšem lak na nehty, kterého bylo naštěstí použito v menší míře. Ať tak, či onak, obývací pokoj se již od vstupních dveří podobal minigalerii v mateřské škole. Vůbec se nebylo čemu divit, že mladá domácí paní, byla na sebe a své přátele značně nabroušená. Věru, párty v bytě jak na mytí okenvelmi často bývá značně rizikové setkání. V krátkosti jsme se s kolegou poradili a vzali do rukou osvědčené škrabky – minimálně na ty čmárance od laku na nehty, určitě zabere. Postupovali jsme ovšem velmi systematicky a pomalu, takže se značně ostrý břit vypořádal i s mnoha fleky a čárami. V podstatě je naše škrabka mimořádně užitečný pomocník a nedáme na ni dopustit.

Pomohla…

Pomohla nám už mnohokrát, zejména v případech, kdy se jednalo o skutečně hrubé nečistoty, například při stavebních pracech. Zbavit se kvalitně malty, stěrky nebo stříkanců od barev, není nic jednoduchého, tím spíše, že každý zákazník právem očekává, že bude mít svá okna dokonale čistá. Zároveň je nutné upozornit – na bezpodmínečné pravidlo – že se škrabkou musí každý zacházet velice opatrně, a to hned ze dvou důvodů! Především, každý úraz ostrým předmětem je velmi nepříjemný, a rozhodně si ho nikdo nepřeje. Druhým, prakticky stejně důležitým důvodem je skutečnost, že škrabka může čím umýt oknaopravdu snadno poškrábat nejen rámy oken. Ale také samotné sklo, což je z profesionálního hlediska rovněž nepřípustné. Proto je v každém ohledu nutná naprostá soustředěnost a trpělivost.

V následující…

V následující etapě našeho technologického postupu se připravujeme na precizní umytí oken. Z našeho hlediska se jedná o důležitý, prakticky klíčový moment celého procesu čištění. Právě při tomto kroku musíme okna důkladně zbavit všech nečistot, špíny, stop smogu, prachu či pylu. přípravky na mytí okenÚklidová společnost A SERVIS LIPKA čistí a myje okna svých zákazníků vždy a zásadně jako jeden celek. Takže kromě skleněných výplní, nenecháváme bez povšimnutí ani okenní rámy a parapetní desky – zkrátka dáme do pořádku každý, byť ten nejmenší a skrytý kout. Vždyť je pravdou, že prach a nečistoty si dokáží najít své místo všude, že?

Účinný prostředek,…

Účinný prostředek, který na mytí oken používáme – nazýváme v rámci naší firemní rodiny – rozmývák. V naší společnosti spolehlivě funguje už dlouhé roky. Jedná se přitom o celkem jednoduchý, ale vysoce účinný roztok teplé vody a speciálního saponátu. Díky tomuto chemickému prostředku, zbavíme okna našeho zákazníka nejen veškerého prachu a špíny, ale i odolné mastnoty, otisků prstů a dalších podružných nečistot.jak odstranit polepy z okenRozmývák nám spolehlivě pomáhá „vyhnat“ nečistoty i z těžce dostupných míst, neboť každé okno je plné zlomů, lišt a různých zákoutí. V naší firmě jsme přesvědčeni, že právě tyto detaily svědčí o přístupu, kvalitě a poctivosti odvedené práce každé úklidové firmy.

Po ukončení…

Po ukončení této důležité etapy naší metody, přichází na řadu poctivá stěrka s flexibilní a kvalitní gumovou lištou. Za její vydatné pomoci zbavíme okna zbytků vody a vlhkosti na ploše, protože vlhkost při samotném leštění nemá v naší technologii žádné místo – to je zkrátka neoddiskutovatelný fakt. Jakékoliv okno musí být před samotným leštěním dokonale suché. Není to nápad z naší hlavy, ale již dávno ověřená podmínka, kterou je zkrátka nezbytné dodržovat a plnit! V opačném případě by se nám totiž určitě nepodařilo dosáhnout dokonalé kvality při konečném leštění. Po pravdě, je seriózní otevřeně říci, že kromě zmíněné gumové stěrky, máme v záloze ještě něco – několik minut oddychového času. Během této nezbytně nutné doby, se totiž každé okno dosuší přirozenou cestou. Získáme tím záruku, že od prvního okamžiku leštění, půjde vše podle plánu.mytí prosklenných stěn

Když posoudíme,…

Když posoudíme, že konstrukce okna je již dostatečně suchá, okamžitě začínáme s konečným leštěním. Tato etapa je bezesporu, z vizuálního hlediska – pro nás i pro klienta – jakousi třešničkou na dortu. Představa perfektně čistého a krásně lesklého okna, je přece od samotného počátku požadovaným výsledkem každé naší zakázky. A my rozhodně nechceme zklamat žádného klienta, ani sami sebe! Specifikum leštění oken v úklidové společnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o., mytí, čištění a leštění oken Brno spočívá v důsledně dodržované absenci jakéhokoliv chemického přípravku, tedy speciálního leštidla. Naši pracovníci používají pouze dvě základní věci – čistou bavlnu a vlastní ruce. Tak to v naší firmě vždy bylo a také bude. Mnohým z vás by se mohlo zdát, že se tímto způsobem metoda leštění vrací o mnoho let zpátky – ale pravý opak je pravdou.

Nikdo z nás…

mytí výlohNikdo z nás nespochybňuje, že běžné domácí leštění se bez chemického prostředku-leštidla již téměř neobejde.  Jedná se o rychlé, dostupné a jednoduché řešení, které vás dovede k dobrému výsledku bez větší námahy. Vždyť, nakonec proč by se vyrábělo tolik druhů leštidel, kdyby neměly lidem pomáhat? Jenže, jak to již ve většně případů bývá, je třeba hledat pravdu někde uprostřed. Chemie sice dokáže viditelně pomoci, ale někdy po sobě zanechává dost nemilé následky. A to je právě tento případ – po použití chemického leštidla, totiž na skle zůstává neviditelná miniaturní vrstva povlaku, a jeho skrytě utajené vlastnosti jsou skutečně překvapivé.

Tento mikro-film…

Tento mikro-film se totiž vlivem okolního počasí, ale i konkrétního klimatu v bytě, postupně mění na něco, což se dá – s trochou nadsázky – přirovnat k velice tenké vrstvě lepidla. Je nám jasné, že člověk používající takové leštidlo, ví o této možnosti velmi málo, popřípadě vůbec nic. Stačí ovšem několik málo dní, a i na pečlivě vyleštěném skle se začne masívně shromažďovat prach, pyl, různé nečistoty a smogový spad. Naproti tomu leštění na sucho, které realizuje naše společnost A SERVIS LIPKA, tyto problémy mytí lodžiív žádném případě nevykazuje!

Naopak,…

Naopak, okna po suchém leštění zůstávají mnohem delší dobu čistá, jsou prokazatelně lesklá a nové nečistoty se na skle usazují mnohem pomaleji, neboť na suchém a čistém povrchu se velmi obtížně zachytávají. To je – jednoznačně pro každého klienta nejzajímavější zpráva v souvislosti s leštěním jeho oken. Proto, je to u nás jeden z hlavních důvodů, proč úklidová firma Okna Brno, mytí preferuje suchý způsob leštění při finalizaci celé zakázky. Nevím, zda si naše mladá klientka nastavila hodinky, ale v okamžiku, kdy jsme s kolegou dokončili poslední centimetry leštění na okně a balkóně, vstoupila do obývacího pokoje. Chvíli mlčela, a až poté zopakovala moje slova z telefonátu – tak to je tedy gól! Vzápětí se svým dokonale ženským šarmem dodala, že tak perfektně umytá a vyleštěná okna ještě v životě neviděla…

Kousíček…

Kousíček pravdy na tom asi bylo, neboť ještě před dvěm hodinami se okna v obýváku ani oknům nepodobala, a nyní zářila čistotou a působila skutečně jako nová. Mám obrovskou radost, pánové, potvrdila své upřímné překvapení klientka. Jsem přesvědčená, že tato dokonale odvedená práce je – pro mne zcela určitě – normou, jak by mělo vypadat perfektně umyté a profesionály vyleštěné okno. Upřímně děkuji touto cestou i vaší úklidové společnosti A SERVIS LIPKA, a můžete mi věřit, že o vašich špičkových kvalitách a jedinečném přístupu ke klientovi, budu velice ráda informovat i své široké okolí. Skvělá práce, děkuji vám pánové!

 

Recent Posts

Start typing and press Enter to search